ثبت نام و عضویت در فدراسیون Registration

به صفحه راهنما و عضویت در فدراسیون پرندگان زینتی ایران خوش آمدید …

لطفا قبل از شروع به پر کردن فرم درخواست ، موارد ذیل را با دقت مطالعه کرده و به ذهن بسپارید . زیرا در صورت عدم رعایت موارد زیر ، عضویت شما با اشکال مواجه شده و یا بعد از بررسی توسط مدیر سایت حق عضویت شما لغو خواهد شد . همچنین در صورت ایراد شما در تایپ مشخصات امکان ویرایش وجود ندارد .

در مجموع ۱۳ کلوپ شامل نژاد های مختلف قناری و پرندگان زینتی زیر موجود می باشد که هر شخص فقط مجاز به عضویت در ۳ کلوپ از آنها می باشد : (در صورت تمایل به ثبت تعداد بیشتر بعد از ثبت نام میتوانید به قسمت ویرایش رفته و ۲ کلوپ دیگر به کلوپ های خود اضافه کنید . در مجموع حداکثر ۵ کلوپ)

۱- رسمی کشیده بلند PERSIAN RASMI

۲- فری پاریسی PARISAIN FRILL

۳- فری آجی AGI FRILL

۴- کرست CRESTED

۵- گلاستر GLOSTER

۶- لارگوت LARGUET

۷- جیبر GIBBER

۸- جیبوسو GIBOSO

۹- نورویچ NORWICH

۱۰- قناری های رنگی COLORED CANARY

۱۱- سهره و فنچ GOLDFINCH & FINCH

۱۲- طوطی سانان PARROT

۱۳ – سهره و قناری مقوم ایران IRANIAN MOGHOOM CANARY & GOLDFINCH

اطلاعات مورد درخواست برای عضویت در فدراسیون و دریافت کد انحصاری برای حلقه عبارتند از : نام – نام خانوادگی – نام پدر – تاریخ تولد – شماره تلفن همراه – کد ملی ۱۰ رقمی – میزان تحصیلات – شغل – تعداد پرنده – استان محل سکونت – نشانی محل سکونت –  تلفن تماس ثابت (اختیاری) – پست الکترونیکی (ایمیل اختیاری) .

قبل از ورود به صفحه ثبت عضویت و تکمیل فرم درخواست ، حتما اطلاعات فوق را همراه داشته باشید تا موجب ایجاد ترافیک اضافی برای سایت نشوید .

شروع ثبت عضویت :

۱-  پس از مطالعه کامل راهنما ، وارد صفحه فرم ثبت عضویت شوید .

۲- در شروع ، کلوپ های مورد درخواست خود را در بالای صفحه انتخاب کنید . دقت کنید حداقل ۱ کلوپ و حداکثر قادر به انتخاب ۳ کلوپ از ۱۳ کلوپ معرفی شده می باشید . (در صورت تمایل به ثبت تعداد بیشتر بعد از ثبت نام میتوانید به قسمت ویرایش در فهرست اعضا رفته و ۲ کلوپ دیگر به کلوپ های خود اضافه کنید . در مجموع حداکثر ۵ کلوپ) در صورتیکه فقط در ۱ یا ۲ کلوپ قصد عضویت دارید ، مابقی را انتخاب نکنید و خالی بگذارید . دقت کنید کلوپ تکراری انتخاب نکرده باشید . سپس سایر اطلاعات نوشتاری درخواست شده را حتما به صورت فارسی وارد نمایید .

دقت نمایید در هنگام وارد کردن اعداد نظیر شماره تلفن همراه ، کد ملی ، تعداد پرنده ، شماره تماس ثابت ، کد امنیتی سبز رنگ و کد تایید پیامکی ، حتما صفحه کلید خود را  لاتین کرده و اعداد را به انگلیسی (لاتین) تایپ کنید و در هنگام وارد کردن توضیحات و حروف نوشتاری حتما از صفحه کلید فارسی استفاده کنید .

۳- نام ، نام خانوادگی ، نام پدر را به صورت فارسی و با همان نامی که در کارت ملی شما ثبت شده تایپ نمایید . (از وارد کردن اسم های مستعار خودداری کنید .) تاریخ تولد خود را به صورت “روز – ماه – سال” از منوی مربوطه بر مبنای تقویم هجری شمسی انتخاب نمایید .

۴- شماره تلفن همراه خود را نیز بدون خط فاصله و پشت سر هم به شکل ۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹ و لاتین وارد نمایید . کد ملی ۱۰ رقمی خود را بدون فاصله و خط تیره به صورت پشت سر هم و لاتین وارد نمایید .

مهم : در زیر قسمت شماره تلفن همراه در فرم ثبت نام ، گزینه ای قرار دارد به نام «نمایش شماره تلفن همراه در فهرست اعضا» . در صورتیکه تیک این قسمت را بزنید یعنی شما تمایل دارید که سایر اعضا قادر به دیدن شماره تلفن همراه شما باشند و بتوانند با شما از طریق این شماره تماس برقرار کنند . در صورتیکه تمایل به نمایش شماره موبایل خود برای سایر اعضا ندارید ، تیک این قسمت از فرم را نزنید و خالی بگذارید . زدن تیک یا برداشتن آن از طریق کلیک یا ضربه زدن بر روی آن انجام خواهد شد .

دقت نمایید هر کد ملی و شماره تلفن همراه فقط یک بار قابل ثبت می باشد . پس در هنگام وارد کردن هر دو عدد نهایت دقت را بفرمایید زیرا در صورت ثبت اشتباه هر یک از آنها ، دیگر قادر به ثبت مجدد آن نخواهید بود .

همچنین دقت فرمایید هنگام ثبت نام ، این شماره تلفن همراه حتما فعال و نزد خودتان باشد . به دلیل اینکه برای تکمیل فرآیند ثبت نام کد ثبت نهایی شما به شماره مذکور پیامک خواهد شد که در صورت نبودن این کد ، شما قادر به تکمیل ثبت نام نخواهید بود .

۵- میزان تحصیلات خود را به طور صحیح انتخاب نمایید . شغل خود را به صورت فارسی وارد نمایید . تعداد پرنده های خود را فقط به شکل یک عدد و به صورت لاتین وارد نمایید . استان محل سکونت خود را از ۳۱ استان کشور که در منو قرار داده شده انتخاب نمایید . شهر و نشانی دقیق و تلفن ثابت (اختیاری) محل سکونت خود را به صورت فارسی در قسمت نشانی و تلفن تماس ثابت (اختیاری) وارد نمایید . پست الکترونیک خود را در صورت موجود به طور صحیح وارد نمایید (اختیاری) . در انتها یک کد امنیتی در کادر سبز رنگ نمایش داده میشود ، آن کد را با عدد لاتین در جای کادر خالی وارد نمایید .

۶- پس از پر کردن کامل فرم با موارد توضیح داده شده در بالا ، قبل از فشردن کلید ثبت عضویت ، حتما یکبار دیگر کلیه اطلاعات خود را مجدد کنترل نمایید تا از صحت تایپ و ثبت اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید زیرا در صورت ثبت اشتباه ، قادر به ویرایش یا ثبت مجدد اطلاعات خود نخواهید بود .

توجه داشته باشید در صورت ثبت عضویت و تخصیص کد حلقه برای شما ، در صورتیکه در وارد کردن اطلاعات شما هر گونه اشتباه و عدم تطبیق با کارت ملی صورت گرفته باشد ، منجر به لغو عضویت شده و کد عضویت و حلقه شما از سیستم حذف خواهد شد .

۷- پس از اطمینان از درج صحیح اطلاعات ، کلید “ثبت عضویت” را فشار دهید .

۸- در صورتیکه بعضی از قسمت ها ، صحیح پر نشده باشد و یا خطایی وجود داشته باشد سیستم به طور خودکار با پیغام مربوطه آن خطا با رنگ قرمز در زیر هر قسمت به شما اطلاع می دهد . این خطاها را برای ثبت صحیح اطلاعات خود برطرف کنید و مجدد کلید “ثبت عضویت” را فشار دهید .

۹- بلافاصله سیستم یک کد ۵ رقمی را بر روی شماره تلفن همراه شما پیامک میکند . در این موقع صفحه ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که می بایست در آن ، کد پیامک شده را برای ثبت و نهایی شدن عضویت وارد نمایید . دقت داشته باشید این کد کد امنیتی برای تطبیق شماره همراه شما میباشد و کد عضویت شما نیست (کد عضویت شما (کد حلقه) در انتهای ثبت عضویت بر روی صفحه نمایش شما در کنار نام شما با پیشوند IOF به نمایش درخواهد آمد.) . این کد را با عنوان کد شناسایی به صورت لاتین وارد کرده و کلید “تایید و ثبت نهایی” را بزنید .

در صورت صحیح وارد کردن کد شناسایی پیامک شده ، ثبت عضویت شما پایان یافته ، نام و نام خانوادگی و کد انحصاری حلقه شما بر روی صفحه نمایش داده میشود . این کد را در جایی مطمئن یادداشت نمایید و یا از آن عکس بگیرید و نزد خود نگه دارید . از این به بعد کد حلقه و عضویت شما در سایت فدراسیون ایران این کد بوده و در قسمت فهرست اعضاء نیز نام شما به همراه تاریخ عضویت و کد انحصاری شما نمایش داده شده و در تمام ایران حلقه پرنده های شما با این کد شناسایی خواهند شد . برای حک روی حلقه ، ثبت این کد به صورت سه رقم ، سه رقم به همراه سه رقم کد سال مربوطه (مثلا امسال ۰۲۱ با رنگ حلقه بنفش) و سریال پلاک (۰۰۰-۹۹۹) ، پرنده شما را در هر جای ایران و حتی دنیا قابل شناسایی میکند . نمونه حک حلقه با کد مورد تایید فدراسیون در زیر نمایش داده شده است .

به امید موفقیت روز افزون شما …

برای شروع ثبت عضویت و تکمیل فرم درخواست ، اینجا را کلیک کنید .

جهت سفارش حلقه خود به لینک تبلیغات سایت مراجعه فرمایید .